מצברים

אמרת מצברים אמרת סולו!

בסולו תוכלו למצוא מצברים לכל סוגי הרכבים ובמחירים משתלמים ביותר.
את המצברים תקבלו כמובן עם אחריות לתקופות של 12, 18 או 20 חודשים.
את המצברים ניתן לרכוש כולל התקנה חינם במרבית סניפי הרשת.

בכל סניפי סולו תוכלו לרכוש מצבר ונציגנו ישמחו לסייע לכם למצוא את המצבר שתואם לרכב שלכם.

בסניפי הבאים אף תוכלו לקבל התקנה חינם: אור יהודה, אילת, אשדוד, באר שבע מרכז BIG, בני ברק, בת ים, חדרה, חולון, חיפה כרמל, טבריה, כפר סבא מזרח, כרמיאל, מגדל העמק, מודיעין מרכז, נס ציונה, נתניה, עפולה, עקרון, פתח תקווה, קריית גת, קריית חיים, קריית שמונה, ראשון לציון, רמלה, שפיים, תל חנן
המצברים כולם מגיעים עם אחריות מלאה מהיצרן.

תוכלו לבחור את אורך תקופת האחריות הרצוי עבורכם (בין 12 חודשים ל-18 חודשים).
לכל מכונית מתאים מצבר מסוג שונה. השוני בין המצברים תלוי בגודל, בקיבול שלו ובמיקום הקטבים בו. נציגנו בסניפים ישמחו לסייע לכם למצוא את המצבר שמתאים לרכב שלכם. כמו כן אתם מוזמנים לחפש בעצמכם דרך לינק התאמת המצבר שכתוב לעיל.
חשוב לזכור שלא כל פעם שהרכב לא מניע בהכרח המצבר תקול. ייתכן שהמצבר בסך הכל התרוקן ואז ניתן למלא אותו (המצבר יתרוקן לדוגמא במקרה ששוכחים את האורות דלוקים כשהרכב מכובה לתקופה מסוימת). מילוי המצבר יכול להיעשות בעזרת חיבור כבלים לרכב אחר או באמצעות מטעין מצברים (ניתן לרכוש בסולו)

לאור כך לפני שמחליפים מצבר חשוב לערוך בדיקה למצבר הישן ולראות האם אכן נדרש להחליפו או שניתן להטעינו. נציגנו בסניפים מצוידים במכשירי בדיקה מתקדמים וישמחו לבצע בדיקה זאת ללא כל תשלום.
אורך חיי מצבר ממוצע הוא בין 3-4 שנים. כאשר מתקרבים לתקופת זמן זו מומלץ לא לחכות שהמצבר ישבוק חיים ותתקעו, אלא לבדוק את תקינות המצבר על ידי אנשי מקצוע. בסניפי סולו תוכלו לקבל בדיקה כזאת ללא כל עלות.

אינדיקציות נוספות לצורך בהחלפת מצבר עשוויות להיות כאשר הרכב לא מניע או מניע בקושי, כששומעים בעת ההנעה רעש של תקתוקים, או רעש של ניסיון התנעה, או כאשר בעת הדלקת המזגן או האורות, התאורה בלוח השעונים מתעמעמת.עם זאת זכרו שלא כל פעם שהמצבר לא עובד הוא בהכרח תקול. ייתכן שהוא רק התרוקן וניתן להטעינו.
במספר פעולות פשוטות ניתן לשמור ולהאריך את חיי המצבר:

1. בדיקת מים- במרבית המצברים יש פקקים בחלק העליון שלהם. מומלץ אחת לכמה חודשים לפתוח את הפקקים ולבדוק את מפלס הנוזל. הנוזל צריך לכסות את הלוחות שבמצבר אך לא מעבר לכך, כלומר המפלס צריך להגיע לכ-2-3 ס"מ מהפקק). במידה ונדרש יש להוסיף רק מים מזוקקים ובשום אופן לא מים רגילים. במצברים בלי פקקים תוכלו לעקוב על מצב המצבר לפי חלונית האינדיקציה שמשנה את צבעה אם המצבר מתחיל להיחלש.

2. חשוב לזכור שהמצבר מושפע מתנאי מזג אוויר. חום או קור משמעותי עשויים להקפיא את המצבר או לגרום לו להזיע ולנוזל שלו להתאדות. לאור מזג האוויר החם בישראל מומלץ לבדוק את מפלס הנוזל במצבר בתדירות תכופה יותר בקיץ.

3. כל כמה חודשים מומלץ לבדוק חיצונית את המצבר ולנקות את חלקיו. רכיביו עשויים לצבור קורוזיה (חלוקה) בגלל הלחות והאבק. יש להסתכל על איזור החיבורים וניתן לנקותם בעזרת מים חמים ומברשת או חומר למניעת קורוזיה.

4. בדיקת טעינה- אורך חיי המצבר נקבע לפי מתח הטעינה שהמצבר מקבל מהאלטרנטור. מתח טעינה גובה או נמוך מדי עשוי לקצר את חייו. לכן מומלץ לבדוק אחת ל-6 חודשים את המתח שהמצבר מקבל.

5. יש לבדוק שהמצבר מעוגן לתושבת שלו ולא זז ממקומו.

6. יש לוודא שהקטבים מחוברים היטב למצבר.

7. כאשר הרכב לא עובד המצבר לא נטען. על כן מומלץ להניע את הרכב כל כמה ימים אפילו למספר דקות. במידה ואתם יודעים שהרכב לא יהיה בשימוש זמן רב מומלץ לנתק אותו, ואם מדובר על תקופה ארוכה מאוד (4 חודשים ומעלה) להויציאו מתא הנוסעים ולאחסנו במקום קריר ויבש. מצבר עומד, במיוחד בחום, עשוי לאבד מאורך חייו.